Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кожен п’ятий українець за останній рік давав хабара

0 18

За останній рік хабар давали 18,9% українців, показало щомісячне опитування компанії TNS в Україні.

71,1% опитаних заявили, що їм не доводилося цього робити, ще 3,8 % вагалися з відповіддю, а 6,2% відмовилися відповідати.

Водночас 77,6 % респондентів тією чи іншою мірою визнають необхідність давання хабара. З них 28,2 % вважають, що без хабара в Україні нічого не можна вирішити, 24,3 % визнали необхідність хабара в окремих випадках, 25,1 % відзначили, що в окремих випадках без хабара можна обійтися. Всього 9,6 % опитаних переконані в тому, що без нього можна обійтися в більшості випадків, а 12,8 % вважають, що хабар не потрібен взагалі.

При цьому 70,1 % респондентів переконані, що в цілому все, що відбувається в Україні, йде у неправильному напрямку. 18,8 % не змогли оцінити поточну ситуацію і тільки 11,1 % впевнені в правильності обраного напрямку.

У ході дослідження було опитано 1200 респондентів віком від 16 до 75 років. Опитування проводиться методом інтерв’ю “обличчям до обличчя ” вдома у респондентів. Похибка вибірки не перевищує 3%.

Раніше повідомлялося , що більше половини опитаних у рамках дослідження Transparency International (TI) вважають, що ситуація з корупцією в світі за останні два роки погіршилася. Українці не стали виключенням. За даними організації, 37% українців визнали, що давали хабарі одному з восьми зазначених Transparency International інститутів. При цьому найбільш корумпованою українці вважають судову систему (4,5 балів з 5 можливих), на другому місці – міліція (4,4 з 5), на третьому – чиновники (4,3 з 5). Найменш корумпованими українці вважають релігійні установи – 3 бали з 5.

Залиште коментар