Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кожен другий українець не знає про ухвалення Закону про доступ до публічної інформації

0 15

Більше половини населення нічого не знають про те, що в Україні був ухвалений Закон про доступ до публічної інформації. Про це повідомили у прес-службі фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва, який спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели дослідження з 10 по 17 серпня 2011 року щодо Закону про доступ до публічної інформації.

Ще 36,5% “щось про це чули, але не знають достеменно” і лише 11% знають про основні положення Закону. Найменше знають про цей Закон на Півдні – 64%, особливо ж – у Криму 88%.

Майже половина населення доволі скептично ставиться до можливості Закону про доступ до інформації зробити владу прозорішою і менш корумпованою, вважаючи, що цей Закон нічого не змінить. А 21% налаштовані дещо більш оптимістично, вважаючи, що цей Закон дасть певний позитивний вплив, хоч і не надто істотний.

Під час проведення дослідження було опитано 2007 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 74 міських та 58 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Як повідомлялося, в Україні на початку року набув чинності Закон “Про доступ до публічної інформації” (№2763), який значно спростив доступ до інформації щодо діяльності органів влади.

Теги:

доступ до публічної інформації, інформація про діяльність органів влади

Джерело:

УНН

Залиште коментар