Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кошти держбюджету для потреб інвалідів розкрадаються

0 70

У Генеральній прокуратурі відбулася колегія про додержання законів та правозахисної діяльності органів прокуратури у сфері соціального захисту інвалідів.

У засіданні взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич, Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець, перший заступник Міністра соціальної політики Василь Надрага, в.о. директора Фонду соціального захисту інвалідів Сергій Скорупський, прокурори АР Крим, областей міст Києва, Севастополя, а також представники центрального апарату.

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка у своєму виступі зазначив, що інвалідність є соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство. В Україні ця проблема набуває особливого звучання у зв’язку з постійним зростанням частки цієї категорії громадян у загальній структурі населення. На сьогодні у державі чисельність осіб з обмеженими фізичними можливостями становить понад 2 мільйони 600 тисяч осіб, або кожен 18-й громадянин України.

Центральні та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування не забезпечують виконання вимог законів щодо захисту прав людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, у Волинській, Луганській та Херсонській областях навіть не розроблено відповідні регіональні програми соціального захисту інвалідів. У більшості регіонів не створено цільові фонди допомоги цій категорії громадян, виявлено численні факти ненадання або неякісного надання пільговим категоріям громадян медичної допомоги.

Особливо гострою є проблема додержання прав ста шістдесяти тисяч дітей-інвалідів та понад мільйона дітей з вадами фізичного або розумового розвитку. У низці регіонів відсутні відповідні реабілітаційні установи. У черзі на отримання засобів пересування перебуває майже 5 тисяч дітей-інвалідів, більшість з яких – понад 10 років.

Однією з причин такого становища у сфері захисту прав громадян з обмеженими фізичними можливостями є недостатнє фінансування. На цьому тлі особливе обурення викликають факти нецільового та недбалого використання бюджетних коштів, їх розкрадання посадовими особами усіх рівнів.

Торік кожна п’ята із порушених органами прокуратури кримінальних справ про злочини у цій сфері пов’язана з розкраданням та привласненням державних коштів.

За результатами роботи колегії було прийняте відповідне рішення, направлене на посилення правозахисної діяльності органів прокуратури у сфері соціального захисту інвалідів.

Теги:

соціальний захист

Залиште коментар