Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Корупція у вишах

0 21

Як би це парадоксально не звучало, але абсолютна більшість студентів, засуджуючи корупцію, самі ж готові давати хабарі. 87 відсотків опитаних молодих людей, які не отримують стипендії, згодні запропонувати хабар викладачу. Такі тенденції виявило соціологічне дослідження у рамках проекту “Прозора освіта – давайте зробимо це можливим”. Проект впроваджується донецькою громадською організацією “Регіональне об’єднання молоді”.

Як з’ясували дослідники, студенти відкрито не скаржаться на факти корупції, оскільки вважають, що це не змінить ситуацію на краще. Більше того, респонденти вважають, що подібні скарги лише нашкодять їхньому перебуванню у виші. Третина опитаних студентів визнала, що безпосередньо з стикалась з випадками хабарництва.

І студенти, і викладачі у відповідях зазначають, що корупція – це зло, з яким потрібно боротися. Утім далі словесного осудження не йде, наголошує в коментарі Deutsche Welle керівник дослідження Олена Бікла: “Всі намагаються вижити, і корупція стає дуже зручним засобом для цього”.

Студенти побачили, що ледарство сьогодні можна компенсувати грошима, продовжила дослідниця. Тим більше, що практично не чутно про випадки, коли б за хабар карали студента. Викладачі ж здебільше пояснюють корупційність освіти загальними негативними тенденціями в державі, комерціалізацією освіти та навчання, зазначає Бікла.

Джерело:

dw.de

Залиште коментар