Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Конституційна асамблея запропонувала збільшити граничний вік суддів до 70 років

0 16

Комісія з питань правосуддя Конституційної асамблеї підготувала законопроект змін в розділ “Правосуддя” Конституції України. Найближчим часом голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук направить цей проект у Венеціанську комісію для проведення відповідної експертизи.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Микола Оніщук, доктор юридичних наук, член Конституційної асамблеї, міністр юстиції України в 2007-2010 рр.

Як відзначає Оніщук, проектом пропонується підняти віковий ценз для заняття посади судді — з 25 до 30 років (ч. 3 ст. 127 проекту) і віку перебування на посаді судді — з 65 до 70 років.

Автор вважає такі зміни недоцільними. “На наш погляд, завданню посилити вимоги до кандидатів на посаду судді цілком відповідало б підняття для них вікового цензу до 28 років. Це, до речі, корулюється з пропонованою вимогою щодо наявності професійного стажу в п’ять років. Адже здобуття вищої юридичної освіти в Україні доводиться на 22-23 роки”, — відзначив він.

Крім того, Оніщук назвав малореалістичним належне виконання судових повноважень у віці 70 років при середній завантаженості судді місцевого суду в 130-150 справ на місяць. “І це при тому, що вік виходу на пенсію в Україні для державних службовців сьогодні складає 62 роки, а середньостатистична тривалість життя дорівнює саме 70 рокам”, — підкреслив член Конституційної асамблеї.

Залиште коментар