Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Конституційна асамблея та права людини

0 22

Комісія Конституційної асамблеї з питань прав, свобод та обов’язків людини та громадянина визначилась з напрямками своєї роботи щодо розробки концепції відповідних положень нової Конституції України. Про це повідомив голова Комісії Володимир Буткевич.

За словами колишнього судді Європейського суду з прав людини, «ми почнемо з 2-го розділу Конституції, де закріплено основний масив прав і свобод, а потім перейдемо до 3-го розділу. Далі звернемося до заключної частини, в якій закладені механізми, які закріплюють реалізацію прав і свобод, визначають відповідальність за це, а також гарантії в наступних розділах Конституції». На думку Буткевича, «після цього Комісія розгляне загальні засади, до яких потрібно внести зміни і зафіксувати основоположні принципи в преамбулі: верховенства права, поваги до людської гідності тощо».

Голова Комісії наголосив, що окрему увагу потрібно буде також приділити юридичній техніці викладення приписів нової Конституції. За його словами, це дозволить сформулювати норму таким чином, аби її можна було застосовувати на практиці без суперечливих тлумачень та забезпечити цю норму відповідними гарантіями, щоб від неї не можна було відмовитися. «Думаю, ми витратимо чимало часу на юридичну техніку, поки зміст і шлях реалізації кожного положення не стане зрозумілим», – додав він.

На думку голови Комісії, приписи Конституції містять лише положення про права і свободи громадян, проте не передбачено дієвого механізму для захисту цих прав громадянами у Конституційному суді. Окрім того, ця процедура наразі занадто ускладнена, наголосив Буткевич.

 

Теги:

Конституція України, Конституційна асамблея

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар