Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Конституційні подання у вільному доступі

0 95

Для найбільш повного інформування громадськості про свою діяльність і прагнучи до максимальної відкритості та прозорості судового процесу Конституційний Суд України започатковує практику розміщення конституційних подань у вільному доступі.

Прес-служба КСУ нагадує, що конституційне подання — це письмове клопотання до КСУ про визнання правового акта (його окремих положень) неконституційним, про визначення конституційності міжнародного договору або про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України. Конституційним поданням є також звернення Верховної Ради України про дачу висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту (стаття  39 Закону України «Про Конституційний Суд України»).

Суб’єктами права на конституційне подання з питань прийняття рішень Конституційним Судом України у випадках, передбачених пунктом 1 статті 13 цього Закону, є Президент України, не менш як сорок п’ять народних депутатів України (підпис депутата не відкликається), Верховний Суд України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Верховна Рада Автономної Республіки Крим (стаття 40 Закону України «Про конституційний Суд України»).

Тексти конституційних подань будуть доступні на офіційному сайті Конституційного Суду України в рубриці «На розгляді».

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар