Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Компенсація за порушення прав людини

0 13

З 2001 року громадянам України виплатили майже 147 мільйонів гривень компенсацій за порушення прав людини, заявив урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький.

“2011 рік – це 25 млн 21 тисяча гривень, якщо округляти. І 2012 рік – це 39 млн 25 тис. гривень. Це суми, які були сплачені як справедлива компенсація, присуджена Євросудом, так і, зокрема, значна частина цих рішень Євросуду – це було зобов’язання виконати рішення національного суду”, – заявив Кульчицький в ефірі Радіо Свобoда.

За словами урядового уповноваженого, більшість скарг громадян до Європейського суду з прав людини стосуються тривалого ігнорування рішень національних судів і надмірно довгих судових розглядів. “Це стосується як кримінальних, так і цивільних справ, господарських, адміністративних, практично всіх. Ну, і потім йдуть скарги у зв’язку з жорстоким поводженням, необґрунтованим утриманням під вартою. Це основні групи”, – сказав чиновник.

Кульчицький також додав, що у кожній справі Мін’юст звертається з регресним позовом до органів прокуратури щодо дій або бездіяльності представників органів державної влади або держслужбовців, які завдали збитків.

Теги:

ЄСПЛ, права людини

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар