Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність законодавству Європейського Союзу
Зокрема, проект закону про внесення змін до Закону “Про техногенну безпеку” (реєстр.№3438). Законопроект спрямований на законодавче визначення основних засад техногенної безпеки та державного регулювання техногенно-небезпечних об´єктів – ліцензування, державної експертизи, аудиту, страхування цивільної відповідальності, перевірки та оцінки стану техногенної безпеки.
Члени Комітету зазначили, що за предметом правового регулювання законопроект належить до сфери податків, включаючи непрямі та довкілля. У законодавстві ЄС ця сфера регулюється Договором про заснування Європейського Співтовариства, Директивою Ради 96/82/ЄС щодо контролю за безпекою внаслідок серйозних аварій, пов´язаних з викидами небезпечних речовин, Директивою Ради 92/12/ЄС про загальні процедури, що застосовуються до підакцизних товарів та про утримання, переміщення і моніторинг таких продуктів, а також Регламентом Ради 918/83 про встановлення системи співтовариства щодо звільнення від оплати мита.
Народні депутати наголосили, що законопроект в цілому не суперечить європейському праву. Однак, на думку Комітету, під час доопрацювання документа до другого читання доцільно врахувати положення статті 18 Директиви 96/82 щодо умов надання населенню інформації про заходи безпеки та поведінку у випадку аварії, строків її повторення та перебігу. Окрім того, бажано врахувати положення Додатку 5 зазначеної Директиви щодо переліку інформації, яка має надаватися населенню.
Комітет також визнав таким, що не суперечить праву ЄС, проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань профілактики травматизму невиробничого характеру (реєстр.№3122). Законопроектом передбачається створення дієвого механізму профілактики травматизму невиробничого характеру та надання повноважень з цих питань органам місцевого самоврядування.
Члени Комітету підкреслили, що законопроект, який належить до сфери охорони здоров´я, у законодавстві ЄС регулюється Договором про заснування Європейського Співтовариства, Директивою Європейського Парламенту та Ради 89/31/ЄС про принципи, що сприяють підвищенню безпеки та покращенню охорони здоров´я працівників на виробництві, Директивою Європейського Парламенту та Ради 92/85/ЄС про запровадження заходів щодо підвищення безпеки праці та охорони здоров´я працівників. За висновками Комітету, законопроект не суперечить положенням зазначених документів.