Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет з питань правосуддя рекомендував парламенту залишити у Верховному Суді України 20 суддів

0 13

Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя розглянув підготовлений до другого читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Верховного Суду України» (автор — народний депутат України Дмитро Притика, реєстр. №7447 від 9 грудня 2010 року). Раніше підкомітет з питань судового устрою і статусу суддів запропонував 323 правки до проекту.

В ході розгляду правок засідання покинули 6 депутатів. За ухвалення рішення в цілому проголосували 13 з 14 присутніх в той момент народних депутатів. Комітет підтримав майже всі пропозиції, висунуті підкомітетом за винятком деяких з них. Так народний депутат України, голова Комітету ВР України з питань правосуддя Сергій Ківалов відкликав в процесі голосування свою поправку про збільшення кількості суддів Верховного Суду України до 24 осіб. Таким чином, в підготовленому до другого читання законопроекті передбачено, що за результатами проведення конкурсу серед суддів Верховного Суду України здійснювати правосуддя будуть тільки 20 з них, а решта займатимуться вивченням судової практики.

Також з проекту вилучили норму про відновлення діяльності судових палат, тому спеціалізація суддів при конкурсному відборі враховуватися не буде.

В ході обговорення було вирішено внести редакційні правки в текст всіх чотирьох процесуальних кодексів.

Теги:

Комітет з питань правосуддя ВР, Верховний суд України

Джерело:

Юрпрактика

Залиште коментар