Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет з питань економічної політики рекомендує парламенту подолати вето Президента України на Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо орендних відносин)

0 28

Законодавчим актом (реєстр. №0903) вносяться зміни до Господарського кодексу та Закону “Про оренду державного та комунального майна”, що спрямовані на вдосконалення питань, пов’язаних з передачею державного майна в оренду відповідно до його ринкової вартості, вдосконалюється механізм повернення орендованого майна тощо.

Закон було прийнято Верховною Радою 12 лютого 2009 року, однак Президент України повернув документ до парламенту зі своїми зауваженнями.

На засіданні Комітету зазначалося: Президент України вважає, що закон не може бути підписаний, оскільки “деякі його норми обмежують повноваження власників комунального майна”. Зокрема, відповідно до документа, “органи місцевого самоврядування мають здійснювати деякі свої повноваження в питаннях оренди (порядок проведення конкурсу на право оренди та пропорції розподілу орендної плати) відповідно до порядку та методики, встановленої Кабінетом Міністрів”.

Крім цього, Президент України не погоджується з тим, що пропонується вилучити з Закону “Про оренду державного та комунального майна” норму, яка передбачає надання пільг з орендної плати орендарям об‘єктів, що мають важливе соціальне значення.

Під час обговорення члени Комітету наголошували, що “за умови відсутності окремих законодавчих актів щодо оренди об’єктів комунальної власності, права суб’єктів комунальної власності зазначеним законом не порушені”. Крім того, Законом “Про оренду державного та комунального майна” передбачено прийняття Кабінетом Міністрів деяких підзаконних нормативно-правових актів, які діють як щодо державної, так і щодо комунальної власності.

Зважаючи на необхідність узгодження норм Закону “Про оренду державного та комунального майна” і Господарського кодексу, впорядкування та активізації орендних відносин, підвищення ефективності його використання, Комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту подолати вето Президента України на Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо орендних відносин).

Джерело:

ВР України

Залиште коментар