Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією підтримує проект закону про внесення змін до статті 11 Закону “Про пожежну безпеку” (щодо протидії корупції в органах державного пожежного нагляду)

0 36

Законопроектом (реєстр. №3238) пропонуються скасувати процедури підписання актів щодо прийняття виконаних робіт протипожежного призначення з обов´язковим залученням представників державного пожежного нагляду. Відповідно до проекту, суб´єкти господарювання, які замовили послуги з монтажу засобів протипожежного захисту, будуть зобов´язані лише письмово повідомляти органи державного пожежного нагляду про завершення робіт з монтажу, а зазначені органи без надання будь-яких інших документів мають підключати змонтований об´єкт до засобів спостереження за установками пожежної автоматики.

За словами автора, народного депутата О.Новікова, “документ підготовлено з метою запровадження заходів, які мають зменшити хабарництво з боку посадових осіб органів державної влади під час прийняття монтажу засобів протипожежного захисту та підключенні їх до спостереження за установками пожежної автоматики об´єкту”.

На засіданні Комітету зазначалося, що “регламентація порядку прийняття засобів протипожежного захисту підзаконним актом (спільним наказом Держпідприємництва і МНС) суперечить вимогам ст. 19 Конституції України, згідно якої всі органи державної влади і посадові особи мають діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”. Крім того, народні депутати вважають, що “вказаний порядок створює підґрунтя для корупційних дій з боку посадових осіб органів державного пожежного нагляду”.

Крім цього, на думку членів Комітету, “є недоцільним застосування чинних процедур контролю з боку органів державного пожежного нагляду, оскільки органи державного пожежного нагляду вже попередньо проводять експертизу та затверджують проектно-кошторисну та іншу документацію, а монтаж проводять ліцензовані ними же суб´єкти господарської діяльності, які вже контролюються”.

Джерело:

ВР України

Залиште коментар