Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет виборців розкритикував проект закону про вибори народних депутатів

0 34

Міністерство юстиції оприлюднило на своєму сайті проект закону “Про вибори народних депутатів”, підготовлений робочою групою при президенті. Серед головних новацій – піднято прохідний бар’єр до 5 %, усунуто від виборів політичні блоки, а також скасовано графу “проти всіх” у бюлетені.

Натомість з’явилось право висуватись у приватних осіб. За законопроектом, половина депутатів обиратиметься за партійними списками, інша половина – за одномандатними округами.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко назвав законопроект “кроком вперед у порівнянні з законом про місцеві вибори”. Серед позитивів документу він відзначив цілу низку поліпшених процедурних норм з формування виборчих комісій, перебігу спостереження за виборами та реєстрації кандидатів. Черненко привітав розширення прав громадських організацій та їхніх можливостей на спостереження за виборами. Водночас він піддав критиці змішану пропорційно-мажоритарну виборчу систему як таку, що не сприяє розвитку виборчого законодавства. Черненко вважає, що прогресом могло б стати запровадження відкритих партійних списків за умов збереження пропорційної виборчої системи. Однак деякі оглядачі занепокоєні підвищенням прохідного бар’єру для партій з 3 до5 %.

Міністерство юстиції опублікувало на своєму офіційному сайті не лише так званий “технічний проект закону”, а й попередній “первинний текст”. Міністр юстиції Олесь Лавринович повідомив, що проект перекладається на англійську і буде надісланий на експертизу до Венеціанської комісії та Міжнародного фонду виборчих систем у США.

На думку голови КВУ Черненка, Венеціанська комісія може схвалити теперішній проект мін’юсту: “Їх не хвилює виборча система, їх хвилює більше процедура і забезпечення в законі прав виборців та тих, хто обирається”.

Теги:

виборче право, закон про вибори народних депутатів

Залиште коментар