Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет виборців розкритикував проект закону про вибори народних депутатів

34

Міністерство юстиції оприлюднило на своєму сайті проект закону “Про вибори народних депутатів”, підготовлений робочою групою при президенті. Серед головних новацій – піднято прохідний бар’єр до 5 %, усунуто від виборів політичні блоки, а також скасовано графу “проти всіх” у бюлетені.

Натомість з’явилось право висуватись у приватних осіб. За законопроектом, половина депутатів обиратиметься за партійними списками, інша половина – за одномандатними округами.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко назвав законопроект “кроком вперед у порівнянні з законом про місцеві вибори”. Серед позитивів документу він відзначив цілу низку поліпшених процедурних норм з формування виборчих комісій, перебігу спостереження за виборами та реєстрації кандидатів. Черненко привітав розширення прав громадських організацій та їхніх можливостей на спостереження за виборами. Водночас він піддав критиці змішану пропорційно-мажоритарну виборчу систему як таку, що не сприяє розвитку виборчого законодавства. Черненко вважає, що прогресом могло б стати запровадження відкритих партійних списків за умов збереження пропорційної виборчої системи. Однак деякі оглядачі занепокоєні підвищенням прохідного бар’єру для партій з 3 до5 %.

Міністерство юстиції опублікувало на своєму офіційному сайті не лише так званий “технічний проект закону”, а й попередній “первинний текст”. Міністр юстиції Олесь Лавринович повідомив, що проект перекладається на англійську і буде надісланий на експертизу до Венеціанської комісії та Міжнародного фонду виборчих систем у США.

На думку голови КВУ Черненка, Венеціанська комісія може схвалити теперішній проект мін’юсту: “Їх не хвилює виборча система, їх хвилює більше процедура і забезпечення в законі прав виборців та тих, хто обирається”.

Теги:

виборче право, закон про вибори народних депутатів
Комментарии