Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет ВР рекомендує прийняти за основу проект закону щодо розмежування повноважень при оформлені ДТП.

0 14

Парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування повноважень при оформлені матеріалів ДТП між органами внутрішніх справ і страховиками”. Відповідне рішення було прийняте в ході засідання круглого столу, присвяченого обговоренню відповідного законопроекту, передає кореспондент РБК-Україна. Зокрема, автор законопроекту, народний депутат від фракції БЮТ Юрій Прокопчук нагадав що в Україні щоденно виникають ситуації коли постраждалі в ДТП громадяни вимушені годинами чекати приїзду працівників міліції для оформлення відповідних матеріалів. В законопроекті, за словами його автора, передбачається що функції ДАІ у разі відсутності травмованих та загиблих, а також великих нових збитків за наслідками ДТП, мають виконувати аварійні комісари. На його думку, в цілому по країні їх необхідно понад 5 тис. Крім того, за словами Ю.Прокопчука, необхідно замінити спосіб фіксацію обставин ДТП впровадженням “європейського протоколу” про ДТП. “Пропонується, що у разі скоєння ДТП з майновими збитками за участю 2 транспортних засобів з українською реєстрацією по відношенню до яких укладені поліси обов’язкового страхування авто цивільної відповідальності 1 типу та за умови взаємної згоди водіїв щодо обставин такої ДТП, ними вкладається спільне повідомлення про ДТП – “європротокол”, що надається страховику. За таких обставин представники ДАІ на місце ДТП не викликається”, – зазначив Ю.Прокопчук. Він також додав, що Європейський Комітет Страхування, який володіє авторським правом на “європротокол” погодив його українську версію та надав згоду на практично застосування.

В свою чергу, заступник начальника департаменту ДАІ МВС України Сергій Будник наголосив, що департамент підтримує ініціативу по провадженню “європротоколу”. Він нагадав, що на сьогоднішній день ДАІ реєструє близько 16% ДТП, де є потерпілі. “В 190 тис. ДТП за 10 міс. поточного року з потерпілими є лише 31 тис.”, – зазначив він.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар