Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет ВР придумав, куди реєструвати безхатченків

0 19

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні.

Проектом (реєстр. №9289) передбачається внести зміни до законів “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” та “Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей”, спрямовані на вдосконалення порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб на території України.

Як зазначалося під час обговорення, запропоновані зміни передбачають можливість реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб за адресою відповідного спеціального закладу чи установи. У зв´язку з цим положення, що стосуються реєстрації бездомних осіб, пропонується виключити із закону “Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей”.

Автори законопроекту наголосили також, що з метою захисту прав дітей документом пропонується запровадити положення про обов´язковість реєстрації місця проживання дітей після державної реєстрації їх народження.

Задля захисту житлових прав фізичних осіб перелік документів, що подаються для реєстрації, передбачається доповнити й документами, які підтверджують право на проживання в житлі або в спеціалізованому закладі.

Документом також пропонується визначити коло осіб, місце перебування яких має бути обов´язково зареєстровано, та повноваження органів реєстрації. Крім цього, законопроект містить норму щодо запровадження ведення баз даних реєстраційного обліку місця проживання та перебування фізичних осіб в Україні із застосуванням засобів державної інформаційної системи.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар