Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет ВР проти передачі функцій нотаріусів місцевому самоуправлінню

0 11

Нагадаймо, що законопроектом (реєстр. №10252) пропонується дозволити посадовим особам органів місцевого самоврядування вчиняти певні нотаріальні дії, зокрема, вживати заходи щодо охорони спадкового майна, засвідчувати заповіти (крім секретних), видавати дублікати посвідчених ними документів тощо у тих населених пунктах, де немає державних нотаріусів, навіть, при наявності в ньому приватного нотаріуса.. За редакцією статті 37 чинного закону, вони мають право вчиняти зазначені нотаріальні дії лише у тих населених пунктах, де немає нотаріусів. У пояснювальній записці до проекту, зазначена пропозиція обгрунтовується тим, що послуги приватних нотаріусів є “значно дорожчими, ніж державних нотаріусів”.

Під час обговорення народні депутати зазначали: Закон “Про нотаріат” (стаття 1) визначає, що нотаріат в Україні – це система органів і посадових осіб, на які покладено обов’язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності. Вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси). Документи, оформлені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу. Як державний, так і приватний нотаріус здійснює свою діяльність від імені держави, яка надає йому відповідні повноваження.

Відповідно до частини першої статті 3 нотаріусом може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менше трьох років, пройшов стажування протягом одного року в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, склав кваліфікаційний іспит, одержав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

На засіданні наголошувалося, що у посадових осіб органів місцевого самоврядування відсутня можливість внесення відомостей до Спадкового реєстру та відповідна кваліфікація, що може призвести до порушення цивільних прав юридичних та фізичних осіб і завдати їм шкоду.

Теги:

нотаріальна діяльність

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар