Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет Ради з правосуддя розгляне законність дій голови Вищого госпсуду

0 14

Комітет Верховної Ради з правосуддя має намір розглянути дії голови Вищого господарського суду Сергія Демченка за фактом підписання ним подання на призначення першим заступником голови Вищого госпсуду Миколи Остапенка.

Про це заявив депутат Ради від блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Юрій Кармазін, передають «Українські новини».

За словами депутата, згідно із законом Демченко давно вже має піти у відставку і його роботу повинен робити виконуючий обов’язки голови Вищого госпсуду.

«Іншого голови поки немає. Ця ж кандидатура заступника спірна. Відома роль цієї людини в ухваленні рішення у справі «Дніпроенерго». Це неоднозначна кандидатура», – сказав Кармазин.

Він зазначив, що не може оцінити законність або незаконність цього рішення Демченко.

«Це питання повинен вирішувати комітет. І найближчим часом це питання може бути поставлене на одному з найближчих засідань комітету з приводу законності таких дій голови госпсуду», – відзначив Кармазин.

Він повідомив, що поки що Демченко не подавав заяви про відставку в комітет.

Депутат Ради Геннадій Москаль (НУНС) вважає, що Демченко поступив незаконно, підписуючи подання на свого першого заступника.

«Чітко ж написано в законі, що 65 років – це все, пенсія, кінець роботи. Тобто їдь ти дід на дачу і займайся сільським господарством. А він, звичайно, поступив незаконно, коли, не будучи вже головою суду, підписує подання на своїх заступників», – відзначив Москаль.

На думку депутата, найближчим часом саме профільний комітет Ради повинен дати свою оцінку тому, що сталося, і анулювати подання про призначення Остапенка.

Як повідомлялося, раніше 16 депутатів Ради звернулися до генерального прокурора Олександра Медведька з проханням перевірити законність перебування на посаді голови Вищого госпсуду Демченка.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар