Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет Ради вирішив, що суддю Бачуна треба звільнити

0 41

Комітет Верховної Ради з питань правосуддя ініціює звільнення Олега Бачуна з посади голови Окружного адміністративного суду Києва. Про це заявив член комітету, народний депутат від БЮТ Андрій Портнов в ефірі телеканалу ICTV 16 листопада.

«Одностайно на засіданні комітету було ухвалено рішення негайно звільнити одного з найбільш корумпованих сьогодні суддів, голову Окружного адміністративного суду міста Києва Олега Бачуна», – заявив він.

Портнов пояснив це рішення тим, що комітет встановив, що суддя витратив значну суму, яка явно перевищує його легальні доходи, на приватні перельоти та відпочинок.

При цьому він висловив жаль у зв’язку з тим, що Рада суддів не відреагувала на інформацію відносно Бачуна, яку надав їй парламентський комітет.

Нагадаємо, 3 листопада робоча група комітету Ради з питань правосуддя, що вивчала можливі факти порушення законодавства Бачуном, за результатами перевірки звернулася до Ради суддів і Ради суддів адміністративних судів з пропозицією звільнити Бачуна з посади.

Рішення про звільнення судді ухвалює Президент (якщо суддя був призначений вперше на 5 років) або Верховна Рада (якщо суддя призначений безстроково) за поданням Вищої ради юстиції.

Перевірку Бачуна проводив також член Вищої ради юстиції Віктор Медведчук. Приводом для цього стала низка рішень, прийнятих Бачуном і через деякий час скасованих апеляційними і касаційними інстанціями. Саме в результаті його рішень зірвався продаж Одеського припортового заводу.

Після перевірки Медведчук запропонував звільнити суддю.

Раніше Комітет ВР з питань правосуддя створив робочу групу для вивчення можливих фактів порушення законодавства Бачуном. За результатами перевірки комітет заявив, що витрати на перельоти чартерними рейсами голови Окружного адміністративного суду Києва Олега Бачуна можуть свідчити про отримання ним нелегальних доходів.

Джерело:

proUA

Залиште коментар