Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет проти нової процедури

0 17

Комітет з питань підприємництва не підтримує законопроект про внесення змін в КК і КПК відносно вдосконалення процедури здійснення конфіскації.

На засіданні Комітету ВР з питань підприємництва, регуляторної і антимонопольної політики був розглянутий законопроект № 1103. Проект направлений на удосконалення процедури конфіскації майна, яке використовувалося з метою скоєння злочину або під час скоєння злочину, а також майна, отриманого в результаті скоєння злочину.

Для реалізації вказаної мети пропонується доповнити Кримінальний кодекс, що діє, новими статтями 961 (Спеціальна конфіскація) і 962 (Випадки застосування спеціальної конфіскації), а також внести зміни в ряд статей Кримінального процесуального кодексу, врегулювавши підстави і порядок застосування спеціальної конфіскації.

На засіданні члени Комітету акцентували увагу на висновку Головного науково-експертного управління Апарату ВР, в якому говориться про необхідність відхилення законопроекту. Експерти вважають, що положення проекту в разі його прийняття в запропонованому вигляді можуть привести до масових необгрунтованих порушень майнових прав фізичних і юридичних осіб, які непричетні до скоєння злочину або навіть тих, що потерпіли від злочину.

Відзначимо, що Комітет з питань верховенства права і правосуддя також вирішив відправити даний законопроект на доопрацювання. Не дивлячись на всю революційність і прогресивність проекту, документ так і не отримав схвалення внаслідок того, що механізм спеціальної конфіскації прописаний так, що вона може застосовуватися до третіх осіб, і до того ж не вказаний відповідний механізм оскарження.

Теги:

конфіскація майна, Кримінальний процесуальний кодекс України

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар