Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Коментар МЗС України щодо продовження повної лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

0 3

В Україні вітають сьогоднішнє рішення Ради Європейського Союзу щодо продовження на один рік заходів стосовно повної лібералізації торгівлі з Україною, які охоплюють скасування всіх мит, квот і торговельних захисних обмежень щодо українського експорту.

Це рішення є важливим практичним проявом підтримки з боку ЄС України, яка продовжує відстоювати свій суверенітет і свободу у протистоянні повномасштабній російській агресії.

Переконані, що будь-які винятки та обмеження не відповідають ні духу тісного партнерства ЄС з Україною як країною-кандидатом на членство в ЄС, ні букві Угоди про асоціацію та установчих договорів ЄС. Саме тому ми ще раз наголошуємо, що запроваджені 2 травня Європейською Комісією під тиском окремих держав-членів ЄС обмежувальні заходи на чотири види продукції українського експорту – пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику – є необґрунтованими, завдають шкоди українським виробникам та відповідно послаблюють економіку України в умовах триваючої повномасштабної війни.

Очікуємо, що ці обмеження, які діють до 5 червня цього року, не будуть продовжені після цієї дати і будуть скасовані в повному обсязі. В іншому разі розцінюватимемо продовження торговельних обмежень як приклад подвійних стандартів, який лише підриватиме солідарність ЄС з Україною та демонструватиме неспроможність інституцій ЄС застосовувати норми установчих договорів ЄС та Угоди про асоціацію.

Ми закликаємо ті країни-члени, які стоять за спробою продовжити обмеження, утриматися від такого кроку і обрати шлях вирішення спірних питань, який відповідав би принципам єдиного ринку, нормам Угоди про асоціацію та СОТ.

 

 

 

Міністерство закордонних справ України

Залиште коментар