Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримав законодавчу ініціативу щодо запровадження соціального захисту для мирних громадян, які постраждали під час АТО

0 22

Члени Комітету на засіданні 21 вересня розглянули законопроект про статус і соціальний захист мирних (цивільних) громадян, які постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції №4794.

Представляючи проект, народний депутат Наталія Королевська повідомила, що з початком військового конфлікту на Донбасі в Україні з’явилась група людей, яка потребує всебічної державної підтримки, а саме мирні (цивільні) громадяни, які не брали безпосередньої участі у військових (бойових) діях під час проведення антитерористичної операції, але постраждали внаслідок її проведення, отримали каліцтво, зазнали матеріальних збитків тощо.

Народний депутат повідомила, що проектом пропонується до такої категорії громадян віднести:

осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних у районах бойових дій;

осіб, які отримали поранення чи інші ушкодження здоров’я у районах бойових дій;

членів сімей, включаючи дітей, мирних (цивільних) громадян, які загинули або померли внаслідок поранення чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних у районах бойових дій;

внутрішньо переміщених осіб;

осіб, які зазнали матеріальних збитків, що виникли у зв’язку із проведенням антитерористичної операції.

Згідно з документом, для них також передбачено низку державних соціальних гарантій щодо медичного, соціального та пенсійного забезпечення, зокрема:

безплатне одержання ліків;

позачергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), безплатне забезпечення іншими протезами і протезно-ортопедичними виробами;

100-процентна чи 50-процентна знижка плати за користування житлом, комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та  паливом;

безплатний проїзд усіма видами  громадського пасажирського транспорту;

виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності працюючим інвалідам в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи (для різних категорій громадян від 10 до 100 прожиткових мінімумів);

підвищення пенсій, або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії (для різних категорій громадян від 40 до 100 прожиткових мінімумів) тощо.

Голова Комітету Людмила Денісова зазначила, що, безумовно, військовий конфлікт на Донбасі – це трагедія для всього українського народу, це тисячі загиблих – як цивільних так і військових, це тисячі покалічених людей, сиріт, вдів та вдівців. «Понад 1,7 млн. людей змушені були покинути свої домівки для збереження свого життя і здоров’я та своїх родин. Тому, сьогодні не можна залишити таких людей сам на сам зі своїми проблемами, держава має забезпечити заходи для їх підтримки», – наголосила Л.Денісова.

Заступник голови Комітету Сергій Куніцин під час обговорення також зазначив, що «сьогодні така проблема існує. Велика кількість людей, яка проживає на розмежувальній лінії АТО стикаються з низкою проблем. І не помічати цього не можна. Тому держава повинна втрутитися і надавати таким особам всебічну підтримку».

За результатами обговорення Комітет одноголосно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №4794 за основу.

Джерело:

Верховна Рада

Залиште коментар