Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет схвалив податкові зміни для нової моделі ринку газу

0 14

Комітет ВР з питань податкової та митної політики рекомендує прийняти законопроекти про внесення змін до Податкового та Митного кодексів щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу.

Законопроектом № 3073 (зміни до ПК) пропонується уточнити порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з транспортування та розподілу природного газу та змінити умови розрахунку фактичної ціни реалізації природного газу у разі сплати рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Підтримуючи спрямованість законопроекту та враховуючи кризовий фінансово-економічний стан підприємств енергетичної галузі внаслідок заборгованості між учасниками (споживачами, постачальниками, генеруючими компаніями, виробниками) і для забезпечення стабільності розрахунків підприємств енергетичної галузі народні депутати запропонували доповнити законопроект положенням про введення на тимчасовій основі (до 1 липня 2017 року) касового методу визначення податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ для операцій з поставки (у тому числі оптової), передачі, розподілу електричної та / або теплової енергії, постачання вугілля та / або продуктів його збагачення і особливостей податкового обліку таких операцій.

З даним законопроектом пов’язаний законопроект № 3 074 (зміни в ТК). Його метою є усунення перешкод для здійснення операцій заміщення природного газу у зовнішньоекономічній діяльності.

Проектом пропонується: дати визначення термінів: заміщення природного газу (бекхол), оперативний балансуючий рахунок (ОБР), обсяг балансування природного газу (для цілей ОБР). Також визначається порядок митного контролю та митного оформлення операцій із заміщення природного газу.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар