Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет рекомендував ВР прийняти за основу проект про самоорганізації населення

0 62
Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект № 2466 «Про органи самоорганізації населення».
Розробка цього законопроекта обумовлена тим, що окремі положення чинного Закону «Про органи самоорганізації населення» суперечать Конституції, не узгоджуються з нормами Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» і не визначають належним чином правовий статус органів самоорганізації населення. Мета законопроекта – поліпшення існуючої ситуації у сфері регламентації правового статусу органів самоорганізації населення та створення умов для безпосередньої участі членів територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення шляхом, зокрема, уточнення та розширення понятійного апарату, який застосовується в Законі, спрощення процедури освіти і скорочення терміну легалізації органу самоорганізації населення, розширення повноважень органу самоорганізації населення і т. д.
Зауваження до проекту висловило Головне науково-експертного управління Апарату Верховної Ради. Експерти вказали на передчасність перегляду правил функціонування органів самоорганізації населення в умовах проголошеного курсу на реформу місцевого самоврядування і вважають, що прийняттю пропонованих новел має передувати прийняття змін до Конституції, де буде втілена нова концепція місцевого самоврядування. Крім того, Головне управління вважає сумнівним запропонований порядок створення органів самоорганізації населення (яким, по суті, встановлюється обов’язок сільської, селищної, міської, районної у місті ради надати дозвіл на створення органу самоорганізації населення у разі ініціювання даного питання громадянами) з точки зору відповідності такого порядку приписам частини шостої статті 140 Конституції, яка закріплює дозвільний, а не повідомний характер утворення органів самоорганізації населення. Зауваження стосуються також норми законопроекту в частині наділення міської ради повноваженнями щодо створення органів самоорганізації населення, перелік «власних» і «делегованих» повноважень, якими пропонується наділити органи самоорганізації населення, та порядку їх надання тощо. У зв’язку з наведеним Головне науково-експертне управління за результатами аналізу законопроекту прийшло до висновку про доцільність його повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар