Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет рекомендує прийняти проект Закону України “Про мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення за межами населених пунктів”

0 41

Цілком поділяючи мету автора щодо запобігання масовим проявам зміни цільового призначення і забудови земельних ділянок рекреаційного призначення незалежно від форми власності за межами населених пунктів, Комітет зазначає наступне.

Відповідно до статті 50 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.

Згідно зі статтею 51 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації.

Відповідно до чинного законодавства на сьогодні на землях рекреаційного призначення вже забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель (частина третя статті 52 Земельного кодексу України).

Тож, можливо, після запровадження мораторію, під час його дії, потрібно розробити проект законодавчого акту про визначення статусу та умов використання земель рекреаційного призначення, про що зазначає Головне науково-експертне управління у висновку до законопроекту № 4097 від 18.02.2016 року.

Комітет рекомендує головному комітету проект Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення за межами населених пунктів» (реєстр. № 4200 від 11.03.2016 р.), поданий народним депутатом України Мураєвим Є.В., за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

 

Джерело:

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Залиште коментар