Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Коломойський оскаржив у Верховному Суді рішення щодо «Дніпроенерго»

0 11

Інвестиційна компанія «Бізнес-інвест» (Дніпропетровськ) подала касаційну скаргу до Верховного Суду на рішення Вищого господарського суду від 27 червня, яким відмінялися рішення Апеляційного госпсуду Запорізької області від 21 грудня 2007, що визнають недійсними всі рішення зборів акціонерів «Дніпроенерго», зокрема про збільшення статутного фонду, від 27 серпня 2007 року.

Про це повідомив представник компанії «Бізнес-інвест» Олександр Винниченко, передають «Українські Новини».

«Та (рішення Вищого госпсуду) вже оскаржено… у Верховному Суді», – сказав він.

В той же час Винниченко відзначив, що касація тільки подана і ВС вивчає надані матеріали.

Таким чином, на даний момент виробництво у даній справі ВС ще не починав.

У зв’язку з цим, Винниченко не уточнив дату судового засідання.

Нагадаємо, 27 червня Вищий госпсуд за позовами шахт «Павлоградвугілля» і «Комсомолець Донбасу» відмінив рішення Апеляційного госпсуду Запорізької області від 21 грудня 2007, який визнав недійсними всі рішення зборів акціонерів «Дніпроенерго», зокрема про збільшення СФ, від 27 серпня 2007 року.

Таким чином, справа направлена на розгляд в нижчу судову інстанцію – Госпсуд Запорізької області.

«Бізнес-інвест», який володіє 0,00655% акцій «Дніпроенерго», після зборів акціонерів генкомпанії 27 серпня 2007 року, оскаржував в судах законність ухвалених на них рішень і 8 квітня ВС своєю ухвалою задовольнив вимоги міноритарного акціонера.

«Павлоградвугілля» і «Комсомолець Донбасу», які не брали участі в першій стадії судових розглядів, оскаржили у Вищому госпсуді правомірність рішення Апеляційного госпсуду Запорізької області від 21 грудня 2007.

Таким чином, рішення, яке було залишено в силі Верховним Судом, скасоване. Передбачалося, що в результаті додаткової емісії частка «Донбасівської паливно-енергетичної компанії» (контролює Ринат Ахметов) збільшується на 26% акцій «Дніпроенерго». Зокрема, «Інвестиційне товариство» контролюватиме 34,243% акцій, а афільована з ДТЕК кіпрська компанія DTEK Holdings Limited зменшить свою частку з 15,262% до 10,036%.

Держава в особі Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України» до додаткової емісії володіла 76,04% акцій «Дніпроенерго», після збільшення СФ – 50%+1 акція.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар