Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Колекторів обмежать законодавчою сумою

0 28

Розробку і ухвалення законодавства, яке б чітко регламентувало роботу колекторів, потрібно прискорити. Про це, коментуючи законопроект «Про заборону надання колекторних послуг відносно фізичних осіб — боржників» (№9379), заявив автор документа, народний депутат Юрій Полунєєв під час публічних дебатів «Зміни правил споживчого кредитування: на користь банків або на користь клієнтів?», які провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектора» і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Зокрема він відзначив, що не виступає за «вічну» заборону колекторів і висловив готовність пом’якшити запропоновану ним норму, якою передбачається заборонити банкам передавати колекторам борги фізичних осіб на суму менше, ніж п’ятдесят мінімальних заробітних плат (близько 50 тис. грн).

У цьому контексті голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тімонькін відзначив, що сьогодні банківські установи передають на обслуговування колекторам в основному невеликі позики — розміром всього кілька тисяч гривень.

Тому встановлення пропонованого п’ятдесятитисячного порогу істотно ускладнить роботу фінустанов. Відповідно, зниження цього порогу — значно комфортніший варіант для учасників ринку.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні понад 200 компаній надають послуги з повернення боргів. А станом на кінець 2010 року загальний обсяг боргів, переданих колекторним агентствам, склав понад 10 млрд грн.

Теги:

колекторська діяльність, фінансові установи

Залиште коментар