Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КМУ схвалив проект нового Кримінально-процесуального кодексу

0 16

Кабінет Міністрів схвалив проект нового Кримінально-процесуального кодексу. Про це повідомив на брифінгу в Кабміні міністр юстиції Микола Оніщук.

Він підкреслив, що діючий Кримінально-процесуальний кодекс був введений ще у 1961 році і є застарілим.

Зокрема, за словами міністра, діючий кодекс містить надмірну авторитарність і бюрократію процесуального розгляду справ, а також не забезпечує процесуальну рівність сторін під час судового процесу.

Оніщук підкреслив, що за своїм значенням Кримінально-процесуальний кодекс є другим документом, після Конституції, із забезпечення прав людини.

Він відзначив, що проект пройшов експертизу європейських експертів і отримав позитивні відгуки.

За словами міністра, під час розробки проекту використовувався досвід низки європейських країн, перш за все Німеччини.

Міністр повідомив, що проект буде винесений на публічне обговорення і лише після того, як це обговорення пройде, він буде затверджений урядом.

Нагадаємо, у березні Президент Віктор Ющенко заслухав звіт міністра юстиції Миколи Оніщука із завершення роботи над новою редакцією Кримінально-процесуального кодексу.

5 березня Верховна Рада відмовилася створити тимчасову спеціальну комісію з опрацювання проекту Кримінально-процесуального кодексу.

В Україні діє Кримінально-процесуальний кодекс, прийнятий у 1960 році.

Джерело:

proUA

Залиште коментар