Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кількість судових заборон мирних значно зросла

0 15

Кількість судових справ про заборону мирних зібрань, розглянутих у 2012 році окружними адміністративними судами, зросла більш як на третину порівняно з попереднім роком – 355 постанов у 2012 р. проти 227 постанов у 2011 р., з них 313 заборон мирних зібрань проти 203 заборон у попередньому році).ЯК повідомляє Центр політико-правових реформ, відсоток заборон залишився майже без змін – у 88 % справ суди ухвалювали рішення на користь органів влади (попереднього року 89%).

Лідером за кількістю заборон стала Харківська область (103 постанови про заборону – це майже третя частина усіх заборон по Україні; при цьому окружний і апеляційний адміністративні суди у Харкові 100% рішень ухвалювали на користь органів влади). Далі йдуть Автономна Республіка Крим (42 заборони), Київська (26 заборон) і Миколаївська області (24 заборони).

Позитивну для організаторів мирних зібрань динаміку показав лише Херсонський окружний і Вінницький апеляційний адміністративні суди – усі справи закінчилися не на користь органів влади.

Позитивну для мітингувальників тенденцію можна побачити і в практиці Вищого адміністративного суду, який у 2011 р. усі рішення ухвалював на користь органів влади, а в 2012 році – половина рішень ухвалена уже на користь організаторів мирних зібрань. Можливо, це пов’язано з тим, що Вищий адміністративний суд у 2012 році провів узагальнення судової практики у цій категорії справ і готує роз’яснення судам нижчого рівня.

 

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар