Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кількість протестів б’є рекорди

0 13

Незважаючи на прихід літа – традиційного періоду відпусток та затишшя у соціально-політичному житті – кількість протестів в Україні б’є рекорди.

Так, упродовж травня на вулицях України відбулася 321 протестна подія, а упродовж червня – принаймні 323, а також зафіксовано 62 негативні і 28 позитивних реакцій на протести.

Останній раз рекордну кількість протестів ЦДС фіксував у березні 2012 року.

Водночас на минулому тижні побито абсолютний тижневий рекорд кількості протестних подій за весь період моніторингу. З 30 червня по 6 липня на вулицях України відбулося принаймні 139 протестних подій, зафіксовано 27 негативних та 19 позитивних реакцій на протести. Таким чином, у середньому минулого тижня щодня відбувалося майже 20 протестних подій (у 2011 році щодня в середньому близько шести).

Такими є результати дослідження “Центру дослідження суспільства”.

Однією з причин спалаху протестів під стінами владних установ стало прийняття закону про мови.

Дві третини акцій (93 протестних події), які мали місце минулого тижня, стосувалися “мовного питання”. Найчастіше за мову люди виходили протестувати у Львівській (16 подій), Івано-Франківській (9), Харківській (6), Рівненській (6), Закарпатській (5) областях та у Києві (9 подій).

Аналіз учасників протестів довкола “мовного питання” показав високу зацікавленість у ньому з боку політичних партій. Минулого тижня вони взяли участь у 68% (63 події) “мовних” протестів (загалом за 2011 рік партії брали участь лише в 34% від усіх протестних подій).

Водночас попри високу участь політичних партій загальна кількість учасників “мовних” протестів не була високою.

Моніторинг протестів, репресій і поступок проводиться Центром дослідження суспільства з кінця вересня 2009 року. 

Теги:

протести

Залиште коментар