Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кібершахраї в I кварталі викрали у громадян 62 млн грн

0 18

Кібершахраї в I кварталі 2013 р. викрали у громадян України 62 млн грн. Про це заявив начальник відділу міжнародної діяльності Національної академії внутрішніх справ Михайло Акімов, передає радіо “Свобода”.

“Якщо раніше злочинці обмежувалися тим, що могли підробляти пластикові карти, змінювати магнітні стрічки, накладати спеціальні накладки на банкомати, щоб копіювати інформацію, пін-коди, які вводив власник пластикової карти, то тепер відбувається злом комп’ютерної мережі швидкого переказу коштів з одного рахунку на інший, з однієї країни в іншу, а потім – відмивання через мережу фіктивних фірм”, – зазначив Акімов.

При цьому, додав він, загальні світові доходи від таких незаконних дій, за його словами, щорічно досягають трильйона доларів. А це перевищує сукупні доходи від незаконної торгівлі наркотиками, зброєю і людьми.

Зазначимо, що поради Управління по боротьбі з кіберзлочинністю (УБК) Міністерства внутрішніх справ України як уберегтися від кібершахраїв не нові – користуватися складними паролями.

На думку експертів, Україна – дуже важливий центр хакерства, поряд з Росією, Бразилією, Китаєм і меншою мірою – Індією. У цих країнах – досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування. Однак, на думку експертів, кіберзлочинність не є нагальною загрозою для українців. Наша країна в особливому становищі, адже має один з найнижчих у Європі рівнів підключення до Інтернету.

Теги:

кіберзлочинність, Інтернет, МВС

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар