Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Харківський суддя виявився громадянином Росії?

0 23

Народний депутат України, перший заступник голови комітету ВР з питань правосуддя Юрій Кармазін заявив про безпрецедентний у міжнародній практиці випадок.

Як повідомляє Главное, за допомогою міжнародних правоохоронних органів Кармазін отримав документи, що свідчать, що суддя Апеляційного суду Харківської області (а до недавнього часу його голова) Михайло Бородін має паспорт і пенсійне посвідчення громадянина Росії.

За інформацією нардепа, будучи заступником голови Апеляційного суду Харківської області, 17 листопада 2004 року Михайло Бородін отримав паспорт громадянина Росії, що підтверджується копією заяви Бородіна на отримання паспорта з відміткою про його отримання.

Варто нагадати, що відповідно до статті 4 Конституції України, в країні не передбачено подвійне громадянство. А добровільне отримання громадянином України громадянства іншої країни є підставою для втрати ним громадянства України. Крім того, закон України Про судоустрій і статус суддів однозначно говорить про те, що суддею може бути тільки громадянин України, а у випадку втрати такого, він повинен бути негайно звільнений з посади.

Між тим, як заявив Кармазін, з 2004 року Бородін приховував інформацію про те, що він став громадянином Росії та має прописку в м. Білгороді, що тягне за собою відповідальність, як мінімум, за двома статтями Кримінального Кодексу України: 358 і 366.

“Я звернувся до Генерального прокурора України Пшонки з проханням провести перевірку внесення Михайлом Бородіним завідомо недостовірних даних про громадянство в офіційні документи, – зазначив Кармазін. – Крім того, я прошу Генпрокуратуру вирішити питання про порушення кримінальної справи як проти самого Михайла Бородіна, так і осіб, винних у тому, що судді Апеляційного суду Харківської області вдавалося стільки років приховувати інформацію про своє громадянство “.

Як зазначив депутат, факти що відкрилися, вимагають скасування всіх рішень, які Бородін приймав “іменем України”, будучи суддею.

Як значиться у відповіді, направленій першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним на ім’я Кармазіна, українська сторона вже звернулася до Генеральної прокуратури Російської Федерації з проханням надання відповідної міжнародної допомоги у розгляді справи щодо Бородіна. А прокуратура Харківської області почала перевірку щодо можливих дій Бородіна, які загрожують національній безпеці України і суперечать інтересам держави.

Теги:

громадянство України, суддівські кадри

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар