Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Харківські комунальники не пускають боржників за кордон

0 15

У вівторок, 25 листопада харківське комунальне підприємство (КП) «Вода» повідомило, що в судовому порядку добивається позбавлення своїх клієнтів, що мають заборгованість по оплаті комунальних послуг, можливості виїзду за кордон.

Як повідомила заступник генерального директора КП «Вода» з правових питань Лариса Плєшкова, така міра передбачена законом «Про порядок виїзду з України і в’їзду до України громадян України».

«Громадяни обмежуються в правах в питанні перетину державного кордону, якщо є невиконане рішення суду про стягнення боргу в нашу користь», – підкреслила Плєшкова. Вона повідомила, що таке судове рішення вже було ухвалене відносно одного з жителів Харкова, що заборгував близько 1,5 тис. грн. Всього, за її словами, до суду було передано шість подібних справ.

Як вважає Плєшкова, матеріальне положення багатьох клієнтів-боржників дозволяє їм оплачувати послуги з водозабезпечення. «Як правило, злісними неплатниками є не ті, у кого скромні матеріальні можливості, а спроможні сім’ї», – стверджує вона. За її словами, рівень добробуту боржників визначається під час візиту до них співробітників підприємства. «Якщо ми приходимо в сім’ю і бачимо, що питання поїздки за кордон для її членів неактуальне, ми не застосовуватимемо до них таку міру, як обмеження виїзду», – сказала вона. Малозабезпеченим боржникам пропонується укласти договір про реструктуризацію довга на строк до чотирьох років.

За інформацією прес-служби КП «Вода», дебіторська заборгованість населення складає більше 62 млн. грн.

У Харківській міськраді не схвалюють дій керівництва КП. «Вважаю, що заборгованість комунальному підприємству не може бути підставою для того, щоб не випускати людину за кордон», – заявив перший замголови постійної комісії міськради з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян Сергій Тимченко. На його думку, цей захід був би зрозумілий відносно громадян, що виїжджають за кордон на постійне місце проживання, але не тих, хто тимчасово залишає країну. «Якщо таке рішення суду й існує, то воно виходить за рамки здорового глузду», – підсумував Тимченко.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар