Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Хабар за позитивне вирішення справи

0 23

Співробітники СБУ в Одеській області спільно зі слідчими Генеральної прокуратури України припинили протиправну діяльність 39-річного судді одного із районних судів Одеси та його 37-річного спільника, які вимагали та одержали хабар.

Встановлено, що до судді звернулась місцева мешканка з позовною заявою про стягнення з відповідача заборгованих грошових коштів та накладення арешту на його майно. Суддя погодився розглянути позов, але за прийняття позитивного рішення зажадав отримати винагороду у розмірі 5 тис. доларів США, які необхідно було передати через його довірену особу.

У результаті спільної спецоперації співробітники СБУ та ГПУ затримали посередника «на гарячому» під час одержання ним усієї суми хабара. Того ж дня відповідні слідчі дії були здійснені і щодо судді.

За матеріалами СБУ Генеральною прокуратурою України стосовно судді порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368 (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу України. Стосовно його спільника за фактом пособництва у вимаганні та одержанні хабара за ч.5 ст.27 та ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України. Покарання, передбачене законодавством за вчинення такого виду злочину – позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Теги:

хабарництво

Джерело:

СБУ

Залиште коментар