Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Керівники «Беркута» збирали гроші з зарплат підлеглих

0 16

Прокуратура Сумської області порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем працівниками РМОП “Беркут” за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 364 КК України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

“Своїми умисними діями посадові особи РМОП “Беркут” завдали істотної шкоди державним інтересам, що виразилися в підриві авторитету і престижу правоохоронного органу в особі УМВС України в Сумській області”, – йдеться у повідомлені.

30 липня 2012 р. до прокуратури області звернулись 28 співробітників роти особливого призначення із заявою про неправомірні дії посадових осіб керівного складу цього спецпідрозділу. Вони надали вказівку підлеглим працівникам з числа сержантського складу щомісячно, після отримання заробітної плати, здавати гроші у розмірі 150 грн. При цьому через підлеглих даними особами висловлювались погрози оперативному складу щодо позбавлення премій, притягнення до відповідальності тих, хто буде відмовлятись здавати гроші.

У ході перевірки встановлено, що в період з червня 2011 р. по липень 2012 р. співробітники роти дійсно здавали кошти на вказану суму – від одного до 14 разів, у залежності від часу прийняття на роботу та перебування на службі, всього на суму понад 14 тис. грн. За поясненнями співробітників “Беркута”, в ролі посередників для збору коштів виступали заступники командирів взводів, проте кому передавалися зібрані гроші і як використовувалися в подальшому, міліціонерам не відомо.

Справу для організації провадження досудового слідства направлено до відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції та досудовим слідством прокуратури Сумської області.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар