Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін звільнить від додаткових зборів в ПФ ряд категорій «спрощенців»

0 11

Рішення уряду про сплату додаткових зборів до Пенсійного фонду підприємцями, що працюють на єдиному і фіксованому податку, не розповсюджуватиметься на інвалідів і пенсіонерів, а також підприємців, що є одночасно найнятими робітниками, сказала голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів Оксана Продан.

На брифінгу у вівторок вона повідомила, що в даний час готується відповідний проект постанови Кабінету міністрів, передає «Інтерфакс-Україна».

За її словами, Рада підприємців спільно з Держпідприємництва і Пенсійним фондом розробляє також порядок сплати додаткового збору. Передбачається, що «спрощенці» направлятимуть його на єдиний для всій Україні спеціальний рахунок в Держказначействі.

Продан уточнила, що даний проект планується представити на розгляд Кабінету міністрів до 14 травня.

Вона додала, що документ, що розробляється, передбачає проведення Пенсійним фондом раз на рік актів-звірок проведених підприємцями відрахувань.

Голова Ради підприємців відзначила, що поки ніхто зі «спрощенців» вказаних додаткових зборів не платив, оскільки відповідна постанова уряду №366 від 14 квітня хоч і набрала чинності з 1 травня, але реально платежі необхідно буде здійснити до 20 числа наступного місяця.

Вона уточнила, що для тих, що працюють по єдиному податку, що становить 200 грн в місяць, додатковий збір складе 116 грн, а для тих, що сплачують фіксований податок 100 грн, збір буде вищий – 158 грн.

Як повідомлялося, вказаною постановою уряд зобов’язав фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності і задіяних в їх бізнесі членів сімей з 1 травня платити до Пенсійного фонду України не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу. Раніше Кабмін заявив, що таке нововведення забезпечить Пенсійному фонду за вісім місяців цього року понад 1,9 млрд. грн. додаткових доходів.

Мінімальний розмір страхового внеску розраховується як мінімальна заробітна плата, помножена на розмір збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, або 33,2%. Мінімальна зарплата на початок 2009 року складала 605 грн. в місяць, з 1 квітня вона збільшена до 625 грн., а з 1 грудня зросте до 669 грн.

Водночас наразі максимальний розмір єдиного податку, по якому працюють приватні підприємці-спрощенці, складає 200 грн./місяць, з яких до Пенсійного фонду перераховується 42%, або 84 грн.

Прем’єр Юлія Тимошенко після ухвалення постанови підкреслила, що в уряду достатньо повноважень, щоб ввести нововведення власним нормативно-правовим актом. Проте «За Україну!» вже заявило про намір оскаржити його в суді.

Джерело:

proUA

Залиште коментар