Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін змінює схему розподілу коштів від адміністративних послуг

0 20

Кабмін затвердив проект змін до бюджетного кодексу, за якими плата за адмінпослуги буде направлятися одразу до центрального бюджету, а не розподілятися по спеціалізованих фондах різних відомств.

Про це ZN.UA стало відомо від високопоставленого джерела в уряді.

Таким чином, після затвердження змін Верховною Радою, приймати рішення, куди направити отримані кошти, буде Кабінет міністрів за пропозицією Міністерства фінансів.

Міністр юстиції Олександр Лавринович у коментарі виданню зазначив, що “мова навряд чи йде про масштабне поповнення бюджету”.

За словами Лавриновича, у нинішній ситуації реальний контроль за використанням отриманих коштів серйозно ускладнено, оскільки розпоряджаються ними ті організації, які не мають відношення до надання адмінпослуг.

“Кошти за надання адміністративних послуг осідають у спеціалізованих фондах, і занадто часто ми стикаємося з фактами нецільового, я б сказав, неадекватного їх використання”, – сказав він.

“Недоліки в системі перерозподілу цих коштів очевидні. Існує простір для можливих зловживань. Саме це і змусило Кабінет міністрів піти на подібний крок… Буду відвертим: я не в захваті від такого кроку. Але я, безумовно, розумію, чим викликана подібна пропозиція”, – зазначив міністр.

На запитання, чи не простіше було б відмовитися від практики використання спецфондів у якості посередників, Лавринович повідомив, що “планується навести у цій сфері лад”, але “це не питання одного дня”.

“Інвентаризація потребує часу і сил. Раніше я навіть не уявляв собі справжніх масштабів того, що відбувається”, – зазначив він.

При цьому міністр юстиції припускає, що “ручне” управління коштами Кабміном є тимчасовим заходом, і в осяжному майбутньому значна частина цих коштів буде спрямовуватися на модернізацію сфери адмінпослуг і поліпшення їх якості.

За офіційними даними Держказначейства, на рахунку від надання адміністративних послуг у І півріччі до держбюджету надійшло всього 2,5 млн грн.

Деякі експерти, оцінюючи нововведення, вважають, що “головна каса” країни може поповнитися на 14-20 млрд грн.

Теги:

Кабінет міністрів, адміністративні послуги

Залиште коментар