Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін змінює схему розподілу коштів від адміністративних послуг

20

Кабмін затвердив проект змін до бюджетного кодексу, за якими плата за адмінпослуги буде направлятися одразу до центрального бюджету, а не розподілятися по спеціалізованих фондах різних відомств.

Про це ZN.UA стало відомо від високопоставленого джерела в уряді.

Таким чином, після затвердження змін Верховною Радою, приймати рішення, куди направити отримані кошти, буде Кабінет міністрів за пропозицією Міністерства фінансів.

Міністр юстиції Олександр Лавринович у коментарі виданню зазначив, що “мова навряд чи йде про масштабне поповнення бюджету”.

За словами Лавриновича, у нинішній ситуації реальний контроль за використанням отриманих коштів серйозно ускладнено, оскільки розпоряджаються ними ті організації, які не мають відношення до надання адмінпослуг.

“Кошти за надання адміністративних послуг осідають у спеціалізованих фондах, і занадто часто ми стикаємося з фактами нецільового, я б сказав, неадекватного їх використання”, – сказав він.

“Недоліки в системі перерозподілу цих коштів очевидні. Існує простір для можливих зловживань. Саме це і змусило Кабінет міністрів піти на подібний крок… Буду відвертим: я не в захваті від такого кроку. Але я, безумовно, розумію, чим викликана подібна пропозиція”, – зазначив міністр.

На запитання, чи не простіше було б відмовитися від практики використання спецфондів у якості посередників, Лавринович повідомив, що “планується навести у цій сфері лад”, але “це не питання одного дня”.

“Інвентаризація потребує часу і сил. Раніше я навіть не уявляв собі справжніх масштабів того, що відбувається”, – зазначив він.

При цьому міністр юстиції припускає, що “ручне” управління коштами Кабміном є тимчасовим заходом, і в осяжному майбутньому значна частина цих коштів буде спрямовуватися на модернізацію сфери адмінпослуг і поліпшення їх якості.

За офіційними даними Держказначейства, на рахунку від надання адміністративних послуг у І півріччі до держбюджету надійшло всього 2,5 млн грн.

Деякі експерти, оцінюючи нововведення, вважають, що “головна каса” країни може поповнитися на 14-20 млрд грн.

Теги:

Кабінет міністрів, адміністративні послуги
Комментарии