Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін збільшив в 9 разів допустиму норму ГМО в продуктах

0 17

Кабінет міністрів підвищив рівень допустимого вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО) в продуктах харчування з 0,1% до 0,9%. Зміни в постанову №468 від 13 травня про введення маркування харчових продуктів, що містять ГМО, – Кабінет міністрів затвердив 1 липня, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як повідомила вчора перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тімочко, продукти живлення, в яких дана норма перевищена, повинні містити обов’язкові відмітки про наявність ГМО.

За словами Тімочко, підвищити відсоток допустимого вмісту ГМО рекомендували саме експерти її організації. «У Європейському союзі норма 0,9% має на увазі, що виробники ненавмисно внесли ГМО до продуктів харчування при використанні або транспортуванні сировини. А вміст ГМО вищий за цей поріг вважається за умисне внесення з метою отримання прибутку», – пояснила вона.

Раніше, 18 червня на зустрічі з представниками підприємств харчової промисловості прем’єр-міністр Тимошенко погодилася з їх пропозицією перенести термін введення обов’язкової маркування на 1 січня 2010 року. Причиною такого рішення стала відсутність необхідної кількості лабораторій з перевірки харчових продуктів на предмет вмісту ГМО і неможливість виконати у встановлені терміни всі вимоги Кабміну, що стосуються маркування продукції. Втім, як відзначає видання, в середу Кабмін фактично залишив в силі рішення про введення маркування з 1 липня.

Так, 1 липня на засіданні уряду також розглядалася пропозиція Міністерства економіки про поетапне введення маркування. Згідно з цією пропозицією, до 1 серпня повинно бути марковано 20% продукції кожного виробника, до 1 листопада – 50%, а до 1 січня 2010 року – 100%. Втім, пише видання, це питання остаточно не вирішене.

Як відзначає видання, виробники сільгосппродукції побоюються складнощів, пов’язаних з маркуванням. «Щоб визначити відсоток вмісту ГМО в тому чи іншому продукті, виробникові доведеться звертатися в спеціальну лабораторію», – пояснив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. При цьому, за його оцінкою, в країні налічується декілька десятків тисяч виробників. «В даному випадку не важливо, маркувати їм тільки 20% відсотків продукції або всі 100%: така лабораторія має бути в кожній області», – відзначив Козаченко.

За даними Держспоживстандарту, в Україні зараз налічується п’ять лабораторій з перевірки харчових продуктів на предмет вмісту ГМО. Минулого тижня президент Віктор Ющенко доручив Кабміну до 1 вересня створити мережу таких лабораторій. У Держспоживстандарті тоді повідомили, що в Україні їх повинно бути не менше 15.

Тим часом з 1 липня управління ветеринарної міліції МВС вже приступило до перевірки наявності маркування, що вказувала б на присутність ГМО в продуктах харчування. Як повідомив заступник директора департаменту зв’язків з громадськістю і міжнародної діяльності МВС Геннадій Грєбнєв, співробітники управління проводять рейди серед підприємців, проте вилученням товару не займаються. «Міліціонери тільки видають розпорядження усунути недоліки, а в разі їх невиконання звертаються до інших контролюючих органів», – пояснив Грєбнєв.

Джерело:

proUA

Залиште коментар