Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін затвердив порядок аукціонів з продажу ліцензій на користування надрами в 2009

0 11

Кабінет Міністрів затвердив порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами на 2009 рік.

Про це повідомив журналістів міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Филипчук, передають «Українські новини».

За його словами, порядок припускає обов’язкове збереження не менше двох учасників для проведення аукціону.

Филипчук відзначив, що вносилася пропозиція вирішити проведення аукціонів з одним учасником, але після дискусії Кабмін відмовився від цього.

Також порядок передбачає, що ліцензія видається за умови, що вартість її за наслідками аукціону не нижча за початкову ціну.

Крім того, порядок встановлює внесення учасниками аукціону застави 20% від початкової ціни.

Міністр пояснив, що така норма введена для того, щоб запобігти зриву проведення аукціону, коли один з учасників, заявивши максимальну ціну, потім відмовляється від покупки ліцензії.

Филипчук також додав, що Мінприроди має намір підсилити інформаційну кампанію з проведення аукціонів з продажу ліцензій, не обмежуючись розміщенням оголошень тільки в урядовій газеті «Урядовій кур’єр» і на своєму сайті, а розміщуючи також відповідні оголошення і в регіональній пресі.

Йому важко спрогнозувати суму, яка може поступити до бюджету від продажу ліцензій на користування надрами в 2009 році.

Також Кабмін затвердив порядок надання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами в 2009 році.

За його словами, новий порядок передбачає скорочення умов, що допускають безаукціонну видачу ліцензій. «Головна суть документа, який пропонується сьогодні – проводити практично всю роботу на рівні проведення аукціонів», – сказав Филипчук.

Він відзначив, що збережена безаукціонна видача ліцензій на питну воду для житлово-комунального господарства, для проведення розвідки і видобутку корисних копалин за державні кошти за умови виконання робіт держпідприємствами, а також для підприємств, які вже займаються розвідкою або видобутком корисних копалин, якщо вони хочуть розширити територію здобичі і розвідки не більш, ніж на 50% раніше наданої в користування площі.

За словами Филипчука, в цілому в новому порядку скасовано 10 з 15 умов для безаукціонної видачі ліцензій, передбачених в порядку на 2008 рік.

Нагадаємо, в 2008 році Мінприроди провело 4 аукціони з продажу надр: 26 вересня було продано 14 ліцензій на більш ніж 20,1 млн. гривень, 10 листопада – 11 ліцензій на 13,116 млн. гривень, 16 грудня – 31 спеціальний дозвіл на більш ніж 16,09 млн. гривень, 25 грудня – 14 ліцензій на 23,7 млн. гривень.

Багато з тих ліцензій, що виставляються, знімалися з торгів через участь в торгах менше двох претендентів.

Джерело:

proUA

Залиште коментар