Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін вирішив пом’якшити відповідальність за зберігання наркотиків

0 15

Цей перший в Україні документ такого роду розроблявся Держслужбою з контролю за наркотиками з 2010 року. Стратегія передбачає, зокрема, декриміналізацію окремих статей Кримінального кодексу, що стосуються боротьби з розповсюдженням наркотиків, пише «КоммерсантЪ -Украина». Наприклад , зараз ст. 309 КК (“незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту”) передбачає покарання до трьох років позбавлення волі. “Є сенс посилити кримінальну відповідальність за розповсюдження і продаж великих обсягів наркотиків , а за зберігання невеликих обсягів – до десяти доз – ввести адміністративну відповідальність”, – заявив радник Держслужби з контролю за наркотиками Володимир Ященко.

Його підтримав і глава відомства Володимир Тимошенко: “Правоохоронні органи повинні сконцентрувати свої зусилля на реальних злочинцях , а не наркозалежних”.

Слід зазначити, що в 2013 році Міністерство охорони здоров’я нарахувало в країні 387 тис. споживачів ін’єкційних наркотиків. “Ми плануємо до 2020 року зменшити кількість споживачів ін’єкційних наркотиків на 20% , а кількість смертей від передозування наркотиків – на 30 %” , – сказав Володимир Тимошенко.

Крім того, документ передбачає розширення мережі аптек , які торгують ліками з вмістом наркотичних речовин. Цю норму схвалили громадські організації. За їх даними , зараз лише 500 аптек з 20 тисяч, які працюють в країні, торгують медпрепаратами, що містять наркотичні речовини. “Мала кількість аптек пов’язана з драконівськими вимогами до них . Для торгівлі препаратами, що містять наркотичні речовин, аптеки повинні мати грати, сигналізацію, товщину стін в 50 см. У результаті онкологічні та паліативні пацієнти, щоб купити потрібні знеболюючі препарати, змушені їхати за тридев’ять земель” , — заявила юрист Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Ольга Скорина.

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар