Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін відстрочив проведення техогляду автомобілів до липня 2010

0 20

Кабінет Міністрів відстрочив на півроку – до липня 2010 року – проведення техогляду для автотранспорту, який повинен був його пройти в 2009 році.

Про це журналістів повідомив міністр внутрішніх справ Ю. Луценко.

«Ми «непарникам» продовжили проходження техогляду на пів наступних роки», – сказав він.

Згідно порядку проведення техогляду колісного транспорту, автомобілі проходять техогляд один раз на 2 роки: автомобілі з парними номерами – в парний рік, з непарними – в непарний.

Луценко пояснив рішення Кабміну тим, що в 2008 році уряд почав створювати мережу сертифікованих точок для проведення техогляду, і на даний момент у ряді областей забезпеченість такими точками складає менше 30% від потреби.

Зокрема, Луценко навів приклад Одеської області, де є тільки 7 сертифікованих точок техогляду, які сконцентровані в основному в обласному центрі.

Міністр виразив надію на те, що за відведені півроку чиновники Міністерства транспорту, Міністерства внутрішніх справ і Держстандарту спільно з бізнесом зможуть забезпечити створення необхідної кількості сертифікованих центрів техогляду.

При цьому міністр закликав тих власників автотранспорту, яким зручно пройти техогляд, не відкладати його на крайній термін.

Зокрема, за його словами, в Києві існують всі умови для проведення своєчасного техогляду.

Нагадаємо, влітку 2008 року Кабмін відмінив виняткове право ДАІ на проведення техогляду автомобілів.

Кабмін прийняв постанову, якою передав частину функцій з технічного огляду транспортних засобів суб’єктам господарювання, зокрема приватним.

При цьому ДАІ зберегло за собою контроль номера кузова, технічних стандартів автомобіля, тощо.

Згідно постанові, будь-який суб’єкт господарювання може реєструватися в Державному комітеті статистики, пройти комісію Міністерства транспорту і зв’язку і Міністерства внутрішніх справ на наявність необхідного технологічного устаткування і здійснювати техогляд у вільному режимі, на конкурентній основі.

Джерело:

proUA

Залиште коментар