Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною та ЄС

0 55

Проект угоди про асоціації між Україною та ЄС ухвалено Кабінетом міністрів України. “Як стало щойно відомо, уряд схвалив проект угоди про асоціацію з Євросоюзом”, – повідомила прес-служба.

Текст проекту угоди був опублікований на сайті Кабміну у серпні. Документ налічує 236 сторінок тексту. Проект угоди, що передбачає всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС, складається з семи розділів та 486 статей, ряд з яких присвячений діяльності медіа, захисту персональних даних, захисту інтелектуальної власності і т. д.

Згідно з проектом угоди, цілями асоціації є: сприяння поступовому зближенню сторін, поглиблення участі України у політиці, програмах та агенціях ЄС, запровадження умов для посилених економічних і торговельних відносин, які будуть вести до поступової інтеграції України у внутрішній ринок ЄС, в тому числі завдяки створенню поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, поглиблення співпраці у сфері безпеки з метою забезпечення верховенства права та поваги до прав людини і основних свобод.

Згідно ряду додатків до проекту угоди, Україна також зобов’язується адаптувати вітчизняне законодавство з зазначенням конкретних термінів. Зокрема, передбачається приведення законодавства про аудіовізуальних медиауслугах протягом двох років після набуття чинності документа.

Після схвалення урядом пропозицію про підписання угоди про асоціацію буде передано Президенту України

Київ сподівається підписати угоду під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.

Нагадаємо, європейські країни готові підписати УА з Україною за умови, що Київ виконає взяті на себе зобов’язання. Євросоюз не має наміру скорочувати перелік вимог, висунутих Україні для підписання угоди про асоціацію, однак готовий піти на компроміси. Янукович пообіцяв, що Україна виконає всі вимоги.

Угода про асоціацію з Європейським союзом – це угода між Європейським союзом та державою, що не є членом ЄС, яке створює рамки для співробітництва між сторонами. Галузі співробітництва зазвичай зачіпають розвиток політичних, торговельних, соціальних, культурних зв’язків та зміцнення безпеки. Правова база для такої угоди була створена статтею № 217 Договору про функціонування Європейського союзу.

ЄС зазвичай укладає угоди про асоціацію в обмін на зобов’язання проведення політичних, економічних, торгових або судових реформ. В обмін на це асоційована держава може отримати безмитний доступ до деяких або всіх ринках ЄС, ринку сільськогосподарських продуктів і т. д., а також фінансову чи технічну допомогу. Угода про асоціацію може включати в себе угоду про вільну торгівлю між ЄС і третьою країною.

Угода про асоціацію має бути ратифікована усіма державами-членами ЄС.

В новітній історії такі угоди були підписані в рамках двох політик ЄС: Процесу стабілізації та асоціації та Європейської політики сусідства. Держави Балканського півострова беруть участь у першій. Друга політика поширюється на середземноморські держави і держави Східної Європи.

Теги:

ЄС, Східне партнерство

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар