Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін схвалив концепцію державної цільової програми зі створення єдиної інформаційної бібліотечної системи.

0 30

Кабінет міністрів схвалив концепцію державної цільової національно-культурної програми щодо створення єдиної інформаційної бібліотечної системи “Бібліотека – XXI”. Про відповідне урядове розпорядження № 1579-р від 23 грудня 2009 р. повідомляє прес-служба Національної комісії з регулювання зв’язку.

Фінансування, в обсязі 344 млн грн, планується здійснювати за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, грантів міжнародних організацій та інших джерел.

Концепцію розроблено за дорученням першого віце-прем’єр-міністра України Олександра Турчинова та ініціативи уряду Державним комітетом інформатизації, Міністерством освіти та науки та Міністерством культури та туризму.

Програмою, зокрема, передбачається переведення в електронну форму документів, які зберігаються у Державному бібліотечному, Національному архівному та Музейному фондах, фонді Державного архіву друку державної наукової установи “Книжкова палата України імені Івана Федорова”, інших бібліотечних, архівних та музейних фондах. Передбачається також створення єдиної інформаційної інфраструктури, яка б охоплювала бібліотеки та архівні установи, забезпечення доступу до зазначених фондів з використанням Інтернету та єдиного веб-порталу “Бібліотека – ХХI”, а також  забезпечення доступу публічних бібліотек до Інтернету, їх дооснащення комп’ютерною технікою, програмним забезпеченням та телекомунікаційним обладнанням.

Програма передбачає створення умов для вільного доступу до електронних бібліотечних ресурсів читачам на усій території України.

В Україні функціонує понад 40 тис. бібліотек різного підпорядкування і форми власності.  Середня кількість комп’ютерів на одну публічну бібліотеку становить 0,3%, доступ до Інтернету надають 2,5% загальної кількості публічних бібліотек, з них 0,8% мають власний веб-сайт.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар