Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін рекапіталізував банк «Київ», Укргазбанк і Родовід Банк

0 20

6 липня Кабінет Міністрів рекапіталізував Укргазбанк і Родовід Банк облігаціями на загальну суму 5,9 млрд. грн., тоді як 3 липня банк «Київ» отримав 3,6 млрд. грн., повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

У Кабміні сподіваються домовитися з Нацбанком про швидкий викуп цих паперів, щоби ще в липні вивести з банків тимчасові адміністрації і почати повернення депозитів.

У Світовому банку відзначають, що швидка рекапіталізація цих трьох банків позитивно вплине на виділення Україні кредиту в $750 млн.

Директор департаменту Мінфіну з рекапіталізації банків Теймур Багіров повідомив, що 3 липня Кабмін направив облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на суму 3,565 млрд. грн. в капітал банку «Київ», а 6 липня – на 3,100 млрд. грн. в капітал Укргазбанку і на 2,808 млрд. грн. – в капітал Родовід Банку. У банках підтвердили отримання траншей.

«Після того, як буде зареєстровано збільшення капіталу, ми пропонуватимемо Нацбанку викупити ці папери», – сказав тимчасовий адміністратор Родовід Банку Сергій Щербина. Таким чином, уряд, як і планував, став власником 99,97% акцій Родовід Банку, 99,94% – банку «Київ» і 81,58% – Укргазбанку.

У Мінфіні впевнені, що рекапіталізація перших трьох установ підвищить довіру населення до всієї банківської системи, оскільки незабаром Родовід Банк і «Київ» зможуть почати повернення депозитів. «Зараз дуже багато що залежатиме від взаєморозуміння і координації дій між Кабміном і Нацбанком. Я думаю, що тимчасові адміністратори вийдуть з цих банків уже в липні. Насамперед буде погашена вся картотека і розроблений певний план виплати депозитів», – відзначив Теймур Багіров.

Дія мораторію НБУ закінчується в Родовід Банку 15 вересня, банці «Київ» – 9 серпня.

Як пише видання, викуп Нацбанком ОВДП у трьох банків прискорить виділення Світовим банком (СБ) кредиту Україні на $750 млн. (за курсом НБУ 7,62 грн/$ – 5,7 млрд. грн.). Ці гроші підуть на фінансування дефіциту держбюджету, дозволивши покрити частку емісії, запланованої на рекапіталізацію банків (всього – 44 млрд. грн.). Уже вчора Кабмін оприлюднив розпорядження про затвердження «Першої програмної позики на реабілітацію фінансового сектору» на $400 млн. Кабмін повинен був підписати договір з СБ ще до 30 червня (перший транш в $350 млн.), але у СБ кажуть, що переговори продовжуються до цих пір.

«Однозначно, що є позитивні очікування закінчення переговорів. Місія продовжить переговори наступного тижня. Після того, як усі наші побажання (Кабміну – ред.) будуть враховані, ми зможемо чекати позитивного рішення ради директорів про виділення коштів», – повідомив прес-секретар СБ Андрій Гулай з посиланням на керівника фінансового сектору СБ в Україні Маріуса Вісмантаса. Він уточнив, що тепер ключовим моментом для перерахування траншей є законодавчі зміни з прискорення процедури ліквідації нежиттєздатних кредитних установ.

Джерело:

proUA

Залиште коментар