Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін пропонуватиме компенсацію замість безплатного житла

0 25

Міністерство з питань ЖКГ оприлюднило проект постанови Кабміну, згідно з яким громадянам, які мають право на безплатне поліпшення житлових умов, може бути запропоновано на вибір грошову компенсацію.

Одноразове грошове відшкодування видаватимуть органи державної влади або місцевого самоврядування в еквіваленті вартості житла соціального призначення. Також пропонується включити до списку тих, хто може отримати житло поза чергою, багатодітні сім’ї (понад 5 дітей) і жінок, в яких народилася трійня.

У документі не вказані ні критерії визначення вартості житла, ні суми коштів, потрібних на виплату компенсацій.

У пояснювальній записці до проекту уточнюється, що реалізація нової схеми не потребуватиме додаткових витрат із бюджету, крім вже передбачених у ньому. «Механізм розрахунку середньої вартості квадратного метра пільгового житла затверджено Мінрегіонбудом. Компенсації проводитимуться лише в тому випадку, якщо до бюджету будуть закладені кошти, — сказав міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. — Альтернативна схема дозволить державі швидше розрахуватися з громадянами».

На соціальному квартирному обліку перебувають 1,25 млн громадян, середньомісячний дохід яких менший від середньої вартості найму житла. Згідно з програмою розвитку соціального житла МінЖКГ планує до 2015 року забезпечити житлом 315 тис. сімей. Для цього буде потрібно 32,8 млрд грн. До держбюджету-2009 на купівлю квартир пільговим категоріям громадян закладено 773 млн грн, проте уряд вже витратив 1,341 млрд грн на викуп житла Державною іпотечною установою.

Нагадаємо, 11 червня ц.р. Верховна Рада України вже надала право військовослужбовцем, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їхніх сімей за їхнім бажанням отримувати грошову компенсацію замість житлових приміщень для постійного проживання, прийнявши загалом Закон №2193 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення житлом громадян».

Залиште коментар