Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін пропонує удосконалити процедуру конфіскації майна відповідно до рекомендацій GRECO

0 16

Уряд пропонує внести зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедури здійснення конфіскації. Відповідний проект закону було ухвалено сьогодні, 21 вересня, на засіданні Кабінету Міністрів.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, відповідний проект закону розробило Міністерство юстиції на виконання рекомендацій, наданих нашій державі Групою держав проти корупції (GRECO).

На сьогодні, пояснив Міністр юстиції, чинним кримінальним законодавством в Україні передбачено два види конфіскації: конфіскація майна як вид кримінального покарання та можливість призначення спеціальної конфіскації за окремі злочини, серед яких, порушення авторського права і суміжних прав, контрабанда, ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів тощо. При цьому, застосування спеціальної конфіскації допускається лише щодо майна, яке використовувалось з метою вчинення злочину або було предметом злочину, і виключно після набрання законної сили обвинувальним вироком.

Положеннями ж ухваленого законопроекту пропонується визначити єдиний підхід до застосування спеціальної конфіскації, зокрема, Кримінальний кодекс пропонується доповнити новим розділом “Спеціальна конфіскація”, норми якого будуть імперативними та універсальними. Так, спеціальна конфіскація застосовуватиметься судом незалежно від вчиненого злочину та обов’язково у всіх випадках, коли гроші, цінності та інше майно: були одержані внаслідок вчинення злочину; призначались для фінансування та матеріального забезпечення злочинів; були предметом злочину; використовувалися як засоби чи знаряддя вчинення злочину.

Теги:

Кримінальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України, конфіскація майна

Залиште коментар