Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін пропонує скоротити кількість нотаріально завірених документів

0 17

Новий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вчинення нотаріальних дій та надання нотаріальних послуг»,  у разі його прийняття Верховною Радою,  допоможе зробити систему оплати нотаріальних послуг прозорою, а самі послуги більш доступними для пересічних українців.

Таку  впевненість висловив голова Державної служби з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва Михайло Бродський на брифінгу в Будинку Уряду у четвер, 5 квітня. Про це повідомляє Урядовий портал.

Новий закон має на меті, зокрема, скорочення переліку документів, що підлягають нотаріальному посвідченню.  За словами Михайла Бродського,  передбачається внесення змін в майже 25 законів України і 4 кодекси.

Документом передбачено встановлення чіткого переліку нотаріальних послуг та суттєве їх здешевлення. Це зменшить витрати споживачів цих послуг і зробить їх більш доступними для усіх громадян, в тому числі й незахищених верств населення. «У нас будуть мінімальні і максимальні нотаріальні ставки послуг. Ціна буде однаковою по всій території Україні.  І люди будуть розуміти від яких може людина відмовитися, щоб ціна була помірною», – наголосив Михайло Бродський.

Керівник Держпідприємництва зазначив: попередні розрахунки, зроблені фахівцями служби, свідчать, що зміни дадуть населенню України можливість зекономити на нотаріальних послугах близько 2 млрд. грн. на рік.

Також очікується скасування низки вимог щодо подання до державних органів нотаріально завірених копій документів (при здійсненні господарської діяльності чи у інших сферах життя громадян). За словами Михайла Бродського, у разі схвалення законопроекту відпаде необхідність нотаріально посвідчувати та завіряти копії близько 50-ти документів, що використовуються у цивільному та господарському обігу.

Переглянуть і порядок  оплати. Буде встановлена чітка ціна, прив’язана до мінімальної  заробітної плати. У приватних нотаріусів вона може бути збільшена не більш, ніж на розмір нотаріального збору на надану послугу.

Теги:

нотаріальна діяльність

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар