Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін пропонує скоротити кількість нотаріально завірених документів

17

Новий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вчинення нотаріальних дій та надання нотаріальних послуг»,  у разі його прийняття Верховною Радою,  допоможе зробити систему оплати нотаріальних послуг прозорою, а самі послуги більш доступними для пересічних українців.

Таку  впевненість висловив голова Державної служби з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва Михайло Бродський на брифінгу в Будинку Уряду у четвер, 5 квітня. Про це повідомляє Урядовий портал.

Новий закон має на меті, зокрема, скорочення переліку документів, що підлягають нотаріальному посвідченню.  За словами Михайла Бродського,  передбачається внесення змін в майже 25 законів України і 4 кодекси.

Документом передбачено встановлення чіткого переліку нотаріальних послуг та суттєве їх здешевлення. Це зменшить витрати споживачів цих послуг і зробить їх більш доступними для усіх громадян, в тому числі й незахищених верств населення. «У нас будуть мінімальні і максимальні нотаріальні ставки послуг. Ціна буде однаковою по всій території Україні.  І люди будуть розуміти від яких може людина відмовитися, щоб ціна була помірною», – наголосив Михайло Бродський.

Керівник Держпідприємництва зазначив: попередні розрахунки, зроблені фахівцями служби, свідчать, що зміни дадуть населенню України можливість зекономити на нотаріальних послугах близько 2 млрд. грн. на рік.

Також очікується скасування низки вимог щодо подання до державних органів нотаріально завірених копій документів (при здійсненні господарської діяльності чи у інших сферах життя громадян). За словами Михайла Бродського, у разі схвалення законопроекту відпаде необхідність нотаріально посвідчувати та завіряти копії близько 50-ти документів, що використовуються у цивільному та господарському обігу.

Переглянуть і порядок  оплати. Буде встановлена чітка ціна, прив’язана до мінімальної  заробітної плати. У приватних нотаріусів вона може бути збільшена не більш, ніж на розмір нотаріального збору на надану послугу.

Теги:

нотаріальна діяльність

Джерело:

ЮВУ

Комментарии