Кабмін пропонує починати виплати допомоги з безробіття на 8 день після звільнення за згодою сторін.
Кабмін схвалив внесення змін до Закону “Про суспільне державне соціальне страхування”. Таке рішення ухвалене сьогодні на відкритому позачерговому засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.
Як повідомила міністр з питань праці і соціальної політики Людмила Денисова, вказані зміни передбачають повернення до колишньої норми, згідно якої виплати допомоги з безробіття виплачуються на 8 день після звільнення за згодою сторін.
Згідно положенню, що діє в даний час, виплати допомоги з безробіття при звільненні за погодженням сторін починається на 90 день.
Крім того, Кабмін схвалив внесення змін до Закону “Про особисте селянське господарство”.
За словами Л.Денисової, вказані зміни уточнюють, хто є членом особистих селянських господарств, а також порядок обліку основної роботи для членів особистих селянських господарств.
За її словами, Кабмін пропонує визначити, що в особистих селянських господарствах, як на основному місці роботи, зайняті громадяни, що працюють в них не менше 26 календарних днів в місяць. “Це дасть можливість селянам отримувати житлову субсидію і допомогу по безробіттю, на які вони раніше не мали права”, – пояснила міністр.