Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін постановив, що плата за навчання у ВУЗі не повинна перевищувати рівень інфляції

0 31

Кабінет Міністрів постановив, що підвищення плати за послуги в системі освіти не може перевищувати офіційно встановлений рівень інфляції за попередній рік. Про це йдеться в прийнятій 12 серпня урядом постанові «Про вдосконалення механізму регулювання плати за послуги у сфері освіти», повідомили в прес-службі Міністерства економіки України.

За підсумками перевірок, проведених Держінспекцією Мінекономіки, зафіксовано значне відхилення рівнів оплати за навчання у вищих учбових закладах як по регіонах, так і в окремих вузах (від 1,7 до 10,2 тис. грн.), що не може пояснюватися відмінностями освітнього процесу, а свідчить про недостатнє економічне обґрунтування такої плати.

Відсутність прозорого механізму регулювання цін при формуванні державними учбовими закладами плати за навчання призводить до того, вважають в Мінекономіки, що визначення вартості навчання студентів-контрактників здійснюється з урахуванням економічно необгрунтованих витрат, що завищує вартість до 40% на денному відділенні і до 200% на заочному.

Зокрема, до вартості навчання студентів на контрактній основі безпідставно включалися витрати на капітальний ремонт, виплату стипендій, придбання землі та інше.

При цьому міністр економіки України Богдан Данилишин відзначив: «Основним результатом реалізації положень постанови стане встановлення економічно обґрунтованої плати за послуги, які можуть надаватися державними учбовими закладами. Також це рішення сприятиме забороні інфляційних процесів у соціальній сфері».

Нагадаємо, раніше Міністерство економіки ініціювало обмеження підвищення вищими учбовими закладами плати за навчання в 2009/2010 навчальному році розміром інфляції за 2008 рік.

Джерело:

proUA

Залиште коментар