Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін обмежив ввезення до України продукції із вмістом ГМО

21

Кабінет Міністрів 18 лютого затвердив порядок державної реєстрації продукції, що містить генетично модифіковані організми (ГМО). Тепер на територію країни не допускатимуться продукти, в яких вміст генно-модифікованих організмів перевищує 0,9%, пише газета «Дело».

Згідно з постановою уряду, всі продукти, що ввозяться в нашу країну, проходитимуть державну екологічну експертизу на кордоні. Це стосується як харчових продуктів, так і косметичних засобів і ліків.

«Для цього буде створений спеціальний державний орган», – повідомив колишній головний санітарний лікар України Микола Проданчук, один з розробників постанови Кабміну.

Перший віце-президент Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко відзначила: «Якщо після перевірки ГМО в імпортних продуктах перевищуватимуть дозволені 0,9%, дозвіл на ввезення до України даватися не буде». Вона підкреслила, що в дозволі буде вказаний номер партії товару, його кількість. Зараз же в бланку дозволу на ввезення продукції ці дані не указуються, й імпортер може користуватися ним декілька років.

За словами голови молекулярно-генетичної лабораторії Укрметртестстандарта Руслана Голубця, ГМО містять близько 30% харчових продуктів в Україні. Найчастіше зустрічається генетично модифікована соя (у 80% випадків – ред.). Поширені також модифіковані томати, кукурудза, рис, буряк. Ці продукти входять до складу ковбас, консервів, хлібобулочних виробів, шоколаду, кондитерських виробів.

В даний час на територію України заборонено лише ввезення дитячого харчування, яке містить модифіковані організми. У країнах Європи за останній рік рівень дозволеного вмісту ГМО в продуктах був знижений з 0,9% до 0,5%.

Джерело:

proUA

Комментарии