Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін хоче змусити ліцензуватися іноземну пресу

0 16

Кабінет Міністрів розробив законопроект, який покликаний боротися з нелегальним продажем іноземної преси. Згідно з документом, журнали і газети, які видаються за кордоном, повинні отримати дозволи на розповсюдження в Україні, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

7 грудня на сайті Верховної Ради було опубліковано текст законопроекту «Про внесення змін до закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»». Згідно з документом, журнали і газети, які видаються за кордоном, повинні одержати дозвільний документ для продажу в Україні. Порядок видачі такого дозволу, а також сума реєстраційного збору встановлюватимуться Кабміном «за поданням центрального державного органу в інформаційній і видавничій сфері». Кошти, що надходять від сплати збору за видачу дозволу, перераховуватимуться до держбюджету.

Водночас видання не отримає дозволу, якщо воно пропагує насильство, тероризм і жорстокість, сприяє розпалюванню національної ворожнечі, розповсюдженню порнографії або містить нецензурну лексику. Крім того, у видачі дозволу буде відмовлено, якщо в Україні вже виходить друковане видання з такою ж назвою.

Як повідомив автор законопроекту, в.о. голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення Олег Наливайко, мета документа – встановити єдині правила для українських та іноземних ЗМІ. «Зараз роздрібний ринок преси складно контролювати через велику кількість іноземних друкованих ЗМІ, які ввозяться до України нелегально. Це газети і журнали, які видаються в Росії, Польщі, Угорщині, а продаються у нас», – відзначив Наливайко. За його словами, нещодавно Держкомтелерадіо зіткнувся з тим, що в Україні продаються два журнали зі схожою тематикою під назвою «Профіль»: один з них російський, а інший – український.

Проте Наливайко не зміг назвати точний обсяг ринку нелегальної преси, яка ввозиться до України з країн ближнього зарубіжжя. Тим часом генеральний директор видавничого дому «Hachette Filipacchi Shkulev Україна» (журнали Elle, Maxim, Marie Clair, Psychologies) Сергій Мірошниченко заявив, що обсяги продажу російських видань, які «дублюють друковані українські ЗМІ і завозяться до нас нелегально, становлять до 10% українського накладу». «Офіційні дистрибутори міжнародних друкованих брендів зазнають збитків, конкуруючи з тими, хто завозить пресу нелегально», – відзначив Мірошниченко. Він упевнений, що цей законопроект допоможе скоротити кількість «сірого» імпорту преси до України.

На думку Наливайка, парламент ухвалить запропонований законопроект, якщо це питання не розглядатиметься як спроба прибрати з ринку російські газети та журнали. Тим часом голова Ради правозахисного громадського руху «Російськомовна Україна» народний депутат Вадим Колесниченко (Партія регіонів) переконаний, що урядова ініціатива може викликати негативну реакцію з боку російськомовних громадян. «Історично жителі південних і східних регіонів України читали російські газети. Позбавити їх цього – значить, утискувати їхні права», – вважає Колесниченко.

Джерело:

proUA

Залиште коментар